Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Pátek 24. března 2023 Gabriel

Jak jsme kupovali auto

6. 02. 2023 13:48:03
Bylo to krásné období mého života. Po hodně dlouhé době jsem byla šťastná. Asi jako blecha. Ne. Blecha byla proti mně tehdy v těžké depresi! Byla jsem mnohem, mnohem šťastnější!

Právě jsem dostala do péče svou první holčičku, do které jsem byla úplně zamilovaná. A po dlouhé době od rozvodu jsem byla i čerstvě a až po uši zamilovaná do svého nového přítele. Budoucnost se mi jevila jako sladce růžový, voňavý, měkoučký, ale absolutně nezničitelný polštář.

S mým milovaným jsme si vymysleli, že si pořídíme auto! Na nové jsme neměli, vlastně tedy ani na staré, ale hodlali jsme si nějakou tu pěknou šunku- ne šunkový salám! pořídit na úvěr. Několik dní jsme oba strávili nad inzeráty všech možných bazarů, udělali si jakou takous představu a vrhli se vstříc dobrodružství.

Vybrali jsme si nejznámější autobazar a zavolali tam. Sice jsme spíš chtěli nějakou přesnější informaci, takové to ošplouchnutí na břehu studené a dravé řeky, ale zaměstnanec nás ujistil, že nejlépe se informace podávají přímo na místě. Trochu jsme se ošívali, bylo to v zimě, cesta daleká, ale když jsme se dozvěděli, že běžnou praxí tohoto autobazaru je přivézt si zájemce od jejich bydliště až k nim, bylo rozhodnuto.

Za malou chvilku už na nás troubilo čekající auto. Před zraky sousedů jsme pyšně usedli do luxusního fára a vyjeli. Zubaté sluníčko svítilo, ve vyhřátém autě hrála příjemná hudba; připadala jsem si jako v nějakém romantickém filmu. Přítel to zjevně vnímal podobně. Usmíval se od ucha k uchu i dál, vzrušeně mi tiskl ruku a sem tam mě líbnul.

V naší stanovené finanční kategorii tu bylo hned několik aut. Ochotný pán s kruhem klíčů nás ochotně povozil jedním z nich. Nebylo to špatné. Pak přišel na řadu další vůz. Našemu řidiči nemizel úsměv z tváře. Je nanejvýš rozumné, pořádně si ozkoušet víc aut. S tím jsme oba souhlasili, a tak jsme neúnavně brázdili okolí v dalších a dalších ojetinách. Už jsme prakticky byli rozhodnutí, když mě napadlo něco důležitého. Můj milý měl z posledního ze svých manželství dvě děti! Do tohohle typu se spolu s mými dvěma nevejdeme! Ještě že jsem si to uvědomila!

Takže Berlingo! Všem se naráz ulevilo. Nejistota opadla a už zbývala jenom formalita: zaplatit!

Nijak jsme se netajili faktem, že si na tu hnědou šunku budeme muset vypůjčit, ale dozvěděli jsme se, že to dělají skoro všichni kupci, a autobazar má spolupráci s mnoha bankami. Jistě si vybereme, která z nich nás založí!

Radostně jsme odskákali do kamrlíku s počítačem. S řidičem jsme se srdečně rozloučili. Přáli jsme mu tu prémii, kterou za svou dlouhou práci s námi dostane! Sáli jsme kávu a poslouchali, jak sekretářka telefonuje s peněžními ústavy. Přišla nám rozpačitá, ale stále byla vlídná.

Už byla tma, když obtelefonovala skutečně vše, co bylo k dispozici. Přisedla si k nám. Přítel se radostně tetelil, já už byla unavená, ale spokojená, že bude hotovo. Sepíšeme to, a odjedeme NAŠÍM NOVÝM AUTEM domů žít dál náš sen...

Paní seděla naproti nám a tak nějak divně si nás prohlížela. Pak nám poněkud strnule vysvětlila, že auto nebude! Div jsem nevsála i hrníček. Žádná banka nás nezaloží! A pak už to jelo jak po sádle. Podlaha se pode mnou neotevřela, aby mě milosrdně pohltila, takže jsem se dozvěděla celkem interesantní novinku, a sice, že můj partner má ve všech bankách, co jich u nás je, ČERVENÝ VYKŘIČNÍK! Dlužník, neplatič!

Když jsem opět začala pravidelněji dýchat, nabídla jsem se nesměle já. Nikomu nic nedlužím! I paní svitla naděje, která ovšem vzápětí pohasla, když jsem coby zaměstnání nahlásila mateřskou.

Nevím, jestli mysleli, že si z nich děláme srandu nebo jestli jsme skutečně tak blbí, ale ze dveří nás nevykopla ani teď, ani když se přítel zeptal, zda nás zase odvezou nazpět domů. Zpětně se tomu podivuji ještě dnes, a také se divím tomu, že mi ty zmíněné červené vykřičníky nic neřekly?

Nemohly, ani kdyby je paní dala s sebou na papíře. Byla jsem přece zamilovaná jako nikdy a tento cit, který mnou prostupoval do každé částečky duše i těla, mi šuškal, že se to vysvětlí, zvládne, překoná. Vykřičníky prostě neměly šanci. Odkopla jsem je co nejdál a kopala jsem je docela dlouho, až mě jednoho dne doběhly a nakoply pro změnu ony mne.

Ale já nelituju. Nepoznala bych, jaké to je- být totálně sjetá láskou a žít si aspoň deset let na růžovém polštáři.

Autor: Ivana Dianová | pondělí 6.2.2023 13:48 | karma článku: 36.81 | přečteno: 1404x

Další články blogera

Ivana Dianová

Kripl

Tahle silnice nebyla nijak zvlášť frekventovaná. Eva přesto pozorně svírala synovu ruku. Držela Míšu a ještě ho jistila tak, že se vlastně opíral zády o její stehna. Člověk nikdy neví. Neméně pozorně ale sledovala protější dům...

6.3.2023 v 21:51 | Karma článku: 37.30 | Přečteno: 5316 | Diskuse

Ivana Dianová

Napůl k smíchu, napůl k pláči

Výjev jak z plakátku náboženských společností. Skoro kýč. Chyběl snad už jenom vlk, pasoucí se svorně s beránkem...

20.2.2023 v 22:47 | Karma článku: 35.23 | Přečteno: 1050 | Diskuse

Ivana Dianová

Síla modlitby

Znáte to pořekadlo, jak v padajícím letadle je jen velmi málo ateistů? Bez ohledu na své původní dosavadní smýšlení se v nouzi nejvyšší obracíme k někomu, popřípadě něčemu "nad námi" a doufáme, že budeme zachráněni...

11.2.2023 v 19:13 | Karma článku: 35.43 | Přečteno: 889 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Ivana Lance

Vrah, aneb jak jsem dostala za uši.

Se svoji mladší kolegyní jsme se dlouho domlouvaly, že si spolu zajdeme na večeři a popovídáme si o všem, co nás trápí. Domlouvaly jsme se dlouho, ale jednoho dne přišla opět rozzlobená na svého přítele a říkala,

23.3.2023 v 22:53 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 61 | Diskuse

Stanislava Boudová

Tak jsem mu tu kabelku dala! A jak hrdě ji nosí!

Kabelky mám ráda! Mám jich hodně! Břéťovi se taky líbí! Zvlášť ta šedá! Chtěl by ji! Tak jsem mu ji dala. Když může nosit kabelky ONA, může je nosit i ON! Je moderní doba! Je přece rovnoprávnost!

22.3.2023 v 16:55 | Karma článku: 30.21 | Přečteno: 2150 | Diskuse

Edna Nová

Může být reality show něžná?

Jsem teď dočista paf z dokumentárního pořadu Plné hnízdo, který běží na ČT1. Pokusím se vás hecnout a namotivovat k jeho zhlédnutí.

22.3.2023 v 14:52 | Karma článku: 16.74 | Přečteno: 670 | Diskuse

Janka Melišová

Prečo a pre koho píšeme?

Možno si niekedy kladiete otázku: Prečo a pre koho to píšeme? Čo by sme tým chceli dosiahnuť? Naozaj si myslíme, že naše publikované myšlienky majú akýkoľvek vplyv na čitateľa?

22.3.2023 v 13:36 | Karma článku: 20.24 | Přečteno: 356 | Diskuse

Jana Kozubíková

kOmický blog CCCCI.

Jaro chápané jako symbolický počátek inspirovalo mého milého muže nečekaně naopak k dokončování, ve které jsme téměř nedoufali.

22.3.2023 v 12:00 | Karma článku: 11.77 | Přečteno: 204 |
Počet článků 571 Celková karma 35.95 Průměrná čtenost 2077

Učitelka MŠ, matka, muzikantka, autorka knih "30% pro život" a  "Dokonalá rozkoš", ...a také Danajka

 

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

více

Hrozí ekonomický kolaps? Analytici varují před Minského momentem

Selhání bankovních institucí, otřesy na finančních trzích a pokračující nejistota zvyšuje podle mnohých odborníků...

Ukrajinská pobřežní obrana zničila plány na vylodění u Oděsy

Flotila ukrajinského námořnictva dostala na začátku ruské invaze na frak, ale její „suchozemská“ pobřežní obrana...

Meteoroložka Honsová: Letos bude extrémní počasí, zapíše se do historie

Premium Meteoroložka Dagmar Honsová je přesvědčená, že letošní rok určitě přinese mnoho zajímavých a zřejmě i extrémních...

Německé platy v nedohlednu. Známe sedm důvodů, proč Češi berou míň

Ekonomové už desítky let propočítávají, kdy české mzdy doženou ty německé. Rozdíly mezi oběma státy přetrvávají a...

Být nahý před diváky není žádná kratochvíle, ale ani hrůza, říká Zounar

Herec Martin Zounar (55), který v Ordinaci hraje doktora Bobo Švarce, se opět svlékne. Poprvé se před kamerami objevil...