Psí/ychopatka a masochi/ystka

9. 02. 2019 19:55:32
Dneska jsem viděla dobrmanku jíst u stolu jako člověk. Seděla na židli, nohy i ocas í visely dolů jako potkanovi, pracky způsobně na stole, jako by právě odložila příbor. Kdybych ji nevyrušila, jistě by si ještě stihla utřít mordu.

Dáma každým coulem. Takhle se na mě ale zamračila svým černým pohyblivým obočím nad lidskýma hnědýma očima, jiný výraz pro to nemám, a otráveně seskočila dolů dělat zase psa.

Nanda si prve na moment odběhla od stolu, kde nechala uzené, bramborový knedlík a špenát. Prý si to dojí PAK. Už nemusí, naše nová fenka to vzala za ni, a vzala to do čista.

Muž se chvíli nevěřícně díval a pak upřímně vzdychl. „Ten pes má všechny vady, které pes může mít,“ pronesl zcela vážně. Ještě jí nezapomněl sežrané dveře a vyhrabaná futra v kuchyni, když byla poprvé sama doma.

Vynadala jsem psici, co se do ní vešlo. Smotala se do klubíčka, přikryla si obličej tlapkami a ani se nepohnula. „Asi se strašně stydí, co udělala,“ zašeptal muž procítěně. „Nemělas jí tak nadávat!“ vyčetl mi ještě.

Opatrně jsem se naklonila nad pelech. Stydění se nekonalo ani omylem. Dobrmanice pustě chrápala jak zvíře.

Jmenuje se Ťapinka. „Nebudu volat na dobrmana Tapinko,“ namítl muž. „Co takhle Lejdy?“ navrhnul a se zalíbením sledoval krásnou štíhlou psičku s dlouhýma štíhlýma nohama. Moc se mi to líbilo. Elegantní Lejdy!

Ve chvíli, kdy na to začala slyšet, jsme v domě potkali další dobrmanici, která bydlí nad námi, a je na rozdíl od Ťapky čistokrevná, tudíž o dost mohutnější. Jmenuje se Hejdy, a zní jí to dost podobně, ne-li stejně! Když ji naše fenečka napadla se strašlivým hrdelním řevem, zapomněli jsme na všechna slušná jména na světě.

V životě před touto statnou fenou už ani nezašeptám ani Lejdy, ani Hejdy! Už nikdy nechci, aby ke mně přiběhla! Už nikdy nechci vidět takhle velké zuby, i když byla v právu!

Zatímco Hejdy po incidentu patro nad námi podle rámusu zřejmě stěhovala nábytek, aby uvolnila adrenalin, opět jsem důrazně vytkla Ťapince její společenské fopáčko. „Nebudeš mít žádné kamarády, když budeš taková!“ nabádala jsem ji jako nedávno Danečka z mojí třídy, který mlátí děti. Zdálo se mi, že rozumí. Šťouchala do mě svým něžným čumáčkem a olizovala mě. Svým dlouhým pružným ocasem mě pravidelně a láskyplně mlátila do nohy.

Je vážně moc milá. Mazlivka, miluje nás všechny, ale hlavně Nandu. S tou si vydrží hrát libovolně dlouho a evidentně ji chrání. Piškotky si z Nandiny ruky bere jako novorozená srnečka, hebce a pomalu.

POSLOUCHÁ NA SLOVO! Muže nejvíc, jako autoritu. Mě- maso-chystku: všechno maso jí chystám já, tak jsme se domluvili a je to i logické. Nandu i Matyáše bere jako starší sourozence. Je to vážně moc fajn pes!

Ale když vyjdeme z domu, škube sebou, tahá a vyhlíží psy, aby se na ně mohla vrhnout. Hlavně na ně řve. Strašlivým hlasem, až srdce v těle usedá. Jako psychopatka!

A nedá si říct. Takže místo proběhnutí a dovádění na psí louce brázdíme parkové cestičky s náhubkem a na krátkém vodítku (týká se pouze psa), abychom nezpůsobili nějaký malér. Vždycky jdeme celá rodina, pěkně jako Hujerovci, aby fena měla pocit bezpečí.

Volně běhá pouze na dvoře. Ještě že je tak velký! „Pouštíme si dobrmana“, říkáme tomu s mužem. Chceme si to dát patentovat. Každý v jednom rohu, co nejdál od sebe, aby trasa byla co nejdelší, voláme v pětivteřinových intervalech: „Ťapko!“ a pak zase:“Dobrman!“ Stále dokola. A sladká Dobrman maká a lítá jak šús!

Na dvoře sladký miláček, venku vrahoun. Proč? Chce nás chránit? Bojí se sama o sebe? Není to třeba jenom její bizarní způsob pozdravu? Napadlo mě to a tak jsem to vyslovila nahlas. „Ty seš masochistka?“ zachechtal se ďábelsky Honza? „Mě takhle někdo pozdravit, tak se po...u!“ "Vrátíme ji," říká zachmuřeně ve dne. A v noci ze spaní: "Tak ty si hraješ na štěňátko, myšinko malá? No číje to oušínko a čí ten čumáček? Ťuťuťu..."

Proč, proč?! Ví to jenom ona sama a neřekne a neřekne. V azylu žila s mnoha psy na hromádce, a prý ani známka nechuti, natož nějakého odboje.

A tady?

Řve jak na dogu, tak na vylepšenou myš ve tvaru čivavy nebo ratlíka. Všechno jedno.

Proč to dělá?

Co mám dělat já?

Vždyť je to naše Ťapička!

Autor: Ivana Dianová | sobota 9.2.2019 19:55 | karma článku: 24.10 | přečteno: 704x

Další články blogera

Ivana Dianová

Emma Julie nás zve na párty

Je to milá pětiletá holčička, už nás zvala na piknik, jednou dokonce na přespání v jejich domě. „Užijeme si to!“ stálo na pozvánce z ručního papíru uměleckým písmem.

3.2.2019 v 10:53 | Karma článku: 29.18 | Přečteno: 801 | Diskuse

Ivana Dianová

Krutosti, tvé jméno je Člověk...

Zkusmo jsem zamířila a pak se pořádně rozmáchla, co mi ruka stačila. Kostka cukru strašidelně cvakla o přenosnou značku.

26.1.2019 v 18:29 | Karma článku: 32.06 | Přečteno: 905 | Diskuse

Ivana Dianová

Putin (nejenom) by zíral

Osoby a obsazení: Medvěd: Sáša. Liška: Máša. Vlk: Páša. Babička: Dáša. Děda: Jáša. Ježíšek: Abdullah Ibn Sah. Marie: Lin Than...

30.12.2018 v 13:48 | Karma článku: 34.48 | Přečteno: 960 | Diskuse

Další články z rubriky Ona

Bohunka Jakubcová

Prý moje články nenapojují, a tak to musím napravit. (2/2) nedělní...

Pokračování příběhu, ve kterém jsem se opět shledala s tím, kdo mi nejvíc chyběl. Dnes se to dozvíte celé. Jak jsme spolu jedli maso, jak jsme se pobavili a jestli jsme už konečně... (do toho praštili)

17.2.2019 v 6:00 | Karma článku: 6.20 | Přečteno: 139 | Diskuse

Edna Nová

Když se k vám nastěhuje Ježíš

Když se k vám nastěhuje Ježíš aneb o soužití dvou párů v jednom ne úplně malém bytě aneb strasti a slasti

16.2.2019 v 7:29 | Karma článku: 32.71 | Přečteno: 2659 | Diskuse

Bohunka Jakubcová

Prý moje články nenapojují, a tak to musím napravit. (1/2) sobotní...

Dcera pravidelně čte vše, co vyplodím. Ale od té doby, co randí, tak nějak nemá čas. Tuhle mi ale poslala pár vět na opravu. Opět začala číst. Ona má ráda Luciuse a vše o něm. Po kom to dítě asi je. Našla mezírku mezi příběhy.

16.2.2019 v 6:00 | Karma článku: 7.01 | Přečteno: 194 | Diskuse

Klára Dvořáková

Chlupatý tablety - povídka

Objednala si ty modrý kosočtverce. Stálo to takový prachy, a teď jí je celníci chtějí poslat do drtičky nebo co... Tomu se musí zabránit!

15.2.2019 v 8:05 | Karma článku: 21.04 | Přečteno: 662 | Diskuse

Ivana Lance

Velký talent má Kanadsko-Americký kouzelník Shin Lim,

který ke svým trikům používá karty. Jeho láska k magii začala tehdy, když mu jeho starší bratr ukázal jednoduchý trik a neřekl mu, jak trik udělal. Doporučil mu, aby se podíval na You Tube,

14.2.2019 v 23:11 | Karma článku: 6.60 | Přečteno: 136 | Diskuse
Počet článků 482 Celková karma 31.50 Průměrná čtenost 1958

Učitelka MŠ, matka, muzikantka, autorka knihy "30% pro život", ...a také Danajka

Seznam rubrik

Oblíbené blogy

Oblíbené články

více

Najdete na iDNES.cz